lekceneskoly

LEKCE NEŠKOLY ARCHITEKTURY

JARO - LÉTO 2019

ARCHITEKT KRYCHLIČKA

Postavíme dům nebo rovnou celé město? Proč střecha nespadne a proč někdo nemůže mít doma sklep? Co je tisíciletá voda? A čemu v krajině brání 4 proudé dálnice, po kterých se tak bezva rychle přesuneme k babičce nebo k moři?

Budeme si hrát, malovat, přemýšlet, číst si i stavět modely.

Kroužek pro nejmenší architektonický potěr

1x týdně 1 hodina/4 měsíce

16 hodin / Brno

20. únor - 5. červen 2019

každou středu od 16:00 do 17:00 h

malá skupinka 6 - 8 dětí

cena: 3000,- Kč

DĚTI 4 - 7 let


3D KRUH

Papír, hlína, balza, plexisklo - modely staveb, konstrukcí a struktur

Nejdřív nůžky, papír a šablony. Později řezací nůž, skalpel, balza i plexisklo a třeba vlastní návrhy. 

Kreativní kruh pro začátečníky

1 x týdně 2 hodiny / 2 měsíce

16 hodin / Brno

20. únor - 10. duben 2019

každou středu od 18:00 - 20:00 h

malá skupina 6 - 8 osob

cena: 5000,- Kč / včetně materiálu a pomůcek

10 - 99 let


MYSLI JAKO ARCHITEKT

Staňte se tvůrcem a navrhněte svůj prostor sami. S podporou architekta.

 Žádné dlouhé omáčky, půjdeme rovnou k věci. Připravte se na výkon, nalejvárnu i praxi, ale budou i odpočinkové přestávky. Přineste si samozřejmě i svoje zadání, tj. problém s prostorem, nejlépe zaměřený alespoň krejčovským metrem. Každopádně místo vyfoťte a vezměte s sebou fotky - ze všech stran, uvnitř i zvenku.

Víkendová dílna pro kreativce.

Poslední víkendy v měsících únor - květen vždy 10:00 až 18:00 h, 1 h přestávka na oběd

4 termíny/ Brno:

únor 23. - 24.2.2019

březen 30. - 31.3.2019

duben 27. - 28.4.2019

květen 25.- 26.5.2019

8 - 10 osob/jeden termín

cena: 3000,- Kč

VEŘEJNOST


JAN AMOS

Robinsonův ostrov, Osidlujeme divoký západ a Boty v obýváku. Dílny k osídlení krajiny, vzniku měst a využití veřejných prostranství. 

Co potřebujeme k životu a jak si pro něj zorganizujeme prostředí okolo nás? Probereme BLACKOUT! Kdo mluví do vzniku a přestavby města? Proměníme se na starostu, developera, architekta, územního plánovače, aktivistu nebo dopravního inženýra. Ověříme schopnost spolupracovat, odvahu i trpělivost a hlavně schopnost shodnout se na výsledku.

Individuální domluva na termín nebo případnou úpravu programu dle věku dětí a studentů.

Cena: 3000,- Kč / 1 třída / Brno

 

ŠKOLY - MŠ, ZŠ, SŠ


MATYÁŠ Z ARRASU

Chceš být architekt? Příprava na vysokoškolské studium architektury nespočívá jen ve výuce kreslení (navíc to Tě v Brně výborně naučí jinde). Naučíme Tě prostorově myslet. Připravíme Tě na zákazníky architekta. Pochopíš prostor ve všech měřítcích (od nábytkového spoje po terénní modelaci pro dálniční těleso) a nebudeš si myslet, že urbanismus je něco jako osteoporóza.

Termíny hodin dle individuální domluvy/ učebna Brno. 

Cena:

1 h/500,- Kč

5 h/2250,- Kč

 

STŘEDOŠKOLÁCI


RAZÍTKO

Zakládáte svůj architektonický ateliér? Žádáte o autorizaci? Praktikum z urbanismu a územního plánování k autorizaci ČKA A1 a A0.

Proč? Někdy žadatelé o autorizaci neví, že existuje Stavební zákon! Ano, i to se stalo. Hlavně ale současní absolventi mají velmi málo možností získat praxi v urbanismu a územním plánování, kterou k získání autorizace potřebují. Ano, i A1 - koukněte do zákona č. 360 o výkonu povolání ... Dochází pak k zoufalým činům. Hlavou kroutí starostové i úřady. Dozvíte se souvislosti zákona a praxe z první linie, které máme my všichni v Lidském Mraveništi dohromady desítky (až čtyřicítky) let. Dozvíte se nejen o katas.álním - pardon běžný překlep plánovače - katastrálním území.

Termíny hodin dle individuální domluvy/ učebna Brno. 

Cena:

1 h/600,- Kč

5 h/2750,- Kč

ABSOLVENTI VŠ


KAFE S ARCHITEKTEM

Konzultace s architektem/urbanistou na téma prostor, provoz, funkce. Místnost, byt, dům, provozovna k podnikání. Dvůr i vnitroblok. Vesnice, město i krajina.

Základní podklad/identifikaci problematiky zašlete předem na email, ať svoji hodinu opravdu naplno využijete.

 

Termíny konzultačních hodin dle individuální domluvy/osobně v Brně, skype nebo na Vámi řešeném místě (+ cestovné viz níže)

Cena:

1 h /1200,- Kč / 1 osoba

4 h / 4000,- Kč / 1 osoba

1h / 1800 ,- Kč / 2 osoby zároveň 

více osob na konzultaci - cena individuální dle počtu osob

 

v ceně je 1/2 h příprava na konzultaci na základě Vámi zaslaných podkladů, v případě Vašeho zájmu můžete dále za příplatek 500,- Kč/1 normostranu obdržet písemný záznam z konzultace zapsaný autorizovaným architektem ČKA

 

VEŘEJNOST


PARAGRAFY

Konzultace s architektem/urbanistou s právním podtextem. Vhodná zejména pro advokáty, realitní agenty, občany kupující, prodávající, namítající či připomínkující územní plány. 

PROČ? Když se advokát domnívá, že rozumí urbanismu, až na vzácné výjimky to dopadne, jako kdyby šel s talárem na operační sál. Nebo nabízíte či kupujete dům v "chráněné krajinné oblasti" a pak vám zůstanou oči pro pláč, protože skutečné CHKO je v nedohlednu, jen cena za nemovitost zvýšená a dobré jméno realitky v prachu. Prostě proto, že v první linii neustále řešíme ve spolupráci s pořizovateli územních plánů mnohostránkové námitky (mnohdy obstrukční) popsané rádoby (a někdy skutečně) právním jazykem, které nás utvrzují v oprávněnosti této lekce.

Základní podklad/ identifikaci problematiky zašlete předem na email, nutno např. vyloučit střet zájmů v případě, že pro "vaše" území zpracoval územní plán někdo z nás (zkonzultuje jiný z nás) a ať svoji hodinu opravdu naplno využijete.

Termíny konzultačních hodin dle individuální domluvy/osobně v Brně, skype nebo na Vámi řešeném místě (+ cestovné viz níže)

Cena:

1 h /2500,- Kč

více osob na konzultaci - cena individuální

v ceně je 1/2 hodiny příprava na konzultaci na základě Vámi zaslaných podkladů, v případě Vašeho zájmu můžete dále za příplatek 500,- Kč/1 normostranu obdržet písemný záznam z konzultace zapsaný autorizovaným architektem ČKA

 

ODBORNÁ VEŘEJNOST A VEŘEJNOST


KOSTKA PLNÁ URBANISMU

Týdenní intenzivní teoretická nalejvárna i praktická dílna. Terénní příklady na brněnských lokalitách. Prostor nejen pro nováčky ve veřejné správě. Urbanismus není jen urban design. Pochopíte souvislosti uvnitř oboru i mezioborové návaznosti - dotkneme se geografie, sociologie, historie, dopravy, vodohospodářství i energetiky. A hlavně pocítíte, co je duch místa alébrž génius loci. K dobrému výsledku změn území nestačí znalost Správního řádu ani jedna knížka Jana Gehla, jakkoli je výborná. Jakmile pochopíte podstatu územní problematiky, už Vás jen tak někdo nezmate, budete si jistí a stanete se skutečným profíkem.

1 termín:

8. - 14. června 2019/ Brno

So až Čt od 9:00 do 17:30 h, Pá od 9:00 do 16:00 h

60 hodin (45 min./vyuč. h.), přestávka na oběd

začátečníci

malá skupina max. 10 osob

cena:

12 000,- Kč

 

ODBORNÁ VEŘEJNOST A VEŘEJNOST


CHODÍCÍ SLOVNÍK

Přednášky, promítání, debaty, procházky.

Akce vykopnuté do světa námi nebo spolupráce na celorepublikových akcích, např. Den architektury, Open House...

vstupné ZDARMA nebo do 100,- Kč max.

Termíny viz aktuality.

 

VEŘEJNOST


TULÁK ARCHITEKT

S architektem na výletě.

Kamkoli po ČR. Připravíme itinerář na Vaši objednávku.

Individuální domluva.

Cena a termín dle rozsahu. 

 

VEŘEJNOST


BEZEDNÁ TRPĚLIVOST

Vysvětlíme podruhé, popáté

i podesáté :-).

Máme desítky let praxe vysvětlování napříč různými spektry, od dětí po politiky. 

ZDARMA 

 

VŠICHNI


Učebna je přizpůsobena k workshopům pro 6 - 15 osob.

Káva, čaj a čokoláda k dispozici.

Voda k výuce zdarma v neomezeném množství.

Učebna se mávnutím ruky promění na malopřednáškový prostor pro 30 osob i na výstavní malogalerii / podmínky dle rozsahu a doby trvání dohodneme individuálně / zájemci pište prosím na info@lidskemraveniste.cz.

Procházky po dohodě tlumočeny do jazyka, který zvolíte /podmínky dle volby jazyka a doby trvání vycházky dohodneme individuálně / zájemci pište prosím na info@lidskemraveniste.cz.

 

Autocestovné na konzultace ("Kafe s architektem" a "Paragrafy") a workshopy mimo sídlo neškoly:

(kalkulace zahrnuje cestu tam a zpět, užití auta, benzín a čas na cestě)

do 50 km + 850,- Kč; do 100 km + 1700,- Kč; do 150 Km + 2550,- Kč; do 200 km + 3400,- Kč

Pro místa s rychlým vlakovým spojením (Praha, Vídeň, Bratislava, Ostrava, Olomouc, aj.) je upřednostněna vlaková doprava. Cena za cestu je v takovém případě účtována součtem konkrétního času na cestě zaokrouhleného s přesností na čtvrt hodiny a konkrétního jízdného vlakem.

 

Připravujeme se na vedení workshopů v angličtině a v ruštině!

We are preparing for leadership workshops in English and Russian!

Мы готовимся к проведению семинаров на английском и русском языках.

 

pro absolventy workshopů úvodních dílen Lidského Mraveniště v prosinci 2018 a lednu 2019 platí sleva 20% až do dne konkrétní lekce / místa dle aktuální obsazenosti lekcí / pište na rezervace@lidskemraveniste.cz

slevy se nesčítají

Jak rezervovat a objednávat? 

  1. Napište nám rezervační email na rezervace@lidskemraveniste.cz, v emailu prosím uveďte název lekce (např. "architekt Krychlička", ...), uveďte termín, o který máte zájem (pokud je lekce termínována), pokud máte zájem o individuální termíny - připojte konkrétní datum a hodinu a zašlete základní podklady (týká se lekce "Kafe.." a "Paragrafy").
  2. V odpovědním emailu od nás obdržíte údaj o naplněnosti termínu, skype jméno, nabídku jiného termínu/ů, případně přímo platební údaje k provedení platby (výzvu k platbě), v případě konzultace mimo sídlo neškoly bude přiúčtováno cestovné dle místa konání konzulatce - kalkulace cestovného dle vzdálenosti a času viz výše.
  3. Proveďte platbu dle emailu s platebními údaji.
  4. Jakmile obdržíme Vaši platbu, zašleme Vám potvrzovací email Vaší objednávky, dále Vám zašleme daňový doklad o platbě a Vaše místo bude rezervováno. 
  5. Čerpejte Vaši objednávku!

Potřebujete více informací?

Napište nám!

Kontakty

Lidské mraveniště, Zelný trh 12, 602 00 Brno

Telefon

+420 604 965 856 - 8:00 až 16:00 h pracovní dny

E-mail

info@lidskemraveniste.cz rezervace@lidskemraveniste.cz

Facebook

@LidskeMraveniste