Volný letní čas využijí lektoři velmi rozmanitě! K odpočinku, čerpání inspirace i pro práci, a nejen tu v jejich ateliérech a kancelářích. Hlavní duše školy Jana snad konečně zasedne a dopíše připravovanou knížku. Prohloubíme informace k našim lekcím - každá dostane samostatnou stránku. Čeká nás také rozvinutí osnovy pro nový kroužek dětí ve věku 8 - 12 let. Pár pečlivě vybraných malých architektů, tedy těch, kteří projevili o stavitelství a plánování největší zájem, možná okusí práci v terénu s památkáři. A možná v jedné obci zvládneme i příměstský tábor. Nebo příobecní? Vše o nás a létě se budete dozvídat zde nebo na našem facebookovém profilu. 

1.7.2019

 

Prázdniny? 

 

Prázdniny? 

 

Prázdniny? 

Účastníkům architektonického branče 14.6.2019!

20%

na všechny lekce Lidského Mraveniště až do 30.9.2019

včetně dárkových certifikátů a univerzálních dárkových certifikátů (využitelné až půl roku po datu jejich vydání)

19.6.2019

Program na červen 2019 zveřejněn!

Připravujeme na měsíc ČERVEN 2019:

...sotva jsme zveřejnili program na měsíc květen, jedeme dál, protože množství nápadů nás žene dopředu  ...

architektonický brunch pro děti

Proč "brunch", anebo foneticky "branč"? Protože akcí k Mezinárodnímu dni dětí na začátku měsíce června bude jistě mnoho, navíc my máme v rodině Lauru, které patří MDD dvojnásob, protože má jmeniny. Akcí za vysvědčení na konci června bude možná ještě víc než akcí k MDD, tudíž zavádíme "architektonický brunch" - tedy akci MEZI dnem dětí a vysvědčením a to pro děti jakéhokoli věku. Odpoledne plné stavění, navrhování a nacházení prostorových souvislostí cca uprostřed měsíce června. Nebudeme jíst, neboť sladkostmi nám bude stavitelské umění minulosti i současnosti. Více upřesnění na konci května!

workshop LUBNÁ

Lidské Mraveniště se aktivně účastní akce "Táhni s kachnou", za kterou stojí architektka Iva Tomková z Letovic. Akce je zaměřena na veřejná prostranství sídel, účastní se jí více obcí i měst a my konkrétně zabezpečujeme workshop pro základní školu v obci Lubná, jenž se do akce Táhni s kachnou také zapojila. Už teď se těšíme na šesťáky a sedmáky - třeba jednou budoucí architekty, developery, územní plánovače, starosty, primátory nebo ministry pro místní rozvoj! Každopádně obyvatele, budoucí mámy, táty i singls, kteří budou potřebovat prakticky vyřešit svoje bydlení a na workshopu mohou pochytit nějaký prostorový fígl. 

29.4.2019

Napište si o tahák k víkendové lekci:

Mysli jako architekt

PROBOUREJ OKNO, ZAZDI DVEŘE, PŘETÁHNI SKŘÍŇ A BYDLÍŠ!

Jde to snáz než si teď myslíte! Nevěříte? Okrašlování vynecháme, šlehačka také patří až na upečený korpus z kvalitního těsta. Vyřešíme podstatu, kterou je v případě zásahu architekta DOBŘE ZVLÁDNUTÝ PROVOZ - místnosti, bytu či domu - a vám v budoucnu UŠETŘÍ FŮRU ČASU, NERVŮ I PENĚZ.

  1. nenachodíte nesmyslné kilometry po bytě, půjdete raději do přírody
  2. nešoupnete si jídelní stůl do průvanu mezi francouzská okna, i když to na reklamních fotkách vypadá tak skvěle (jedině byste chtěli přátele z vašeho domova vyhazovat)
  3. nepřipravíte školnímu dítěti jeho pracovní stůl do polohy, kde má dveře za zády a bude tak soustředit energii skutečně na psaní úkolů nikoli ji vydávat na obranu proti případnému vpádu "nepřítele", odpovězte sami sobě - jak se soustředíte na práci, když vám šéf neustále kouká na záda? 
  4. mnoho dalších zodpovíme, naučíme, nakreslíme si tváří tvář

Další dvě strany taháku upřesňují víkendový workshop s názvem MYSLI JAKO ARCHITEKT, dozvíte se, co potřebujete s sebou, čemu se budeme věnovat v sobotu a jak kreativní budeme v neděli. 

Sleva platí při zakoupení lekcí do konce měsíce dubna 2019, možno využít také při nákupu dárkových certifikátů a dárkových univerzálních certifikátů (využitelné do půl roku od data zakoupení).

 

OPEN HOUSE BRNO 2019

LIDSKÉ MRAVENIŠTĚ, neškola architektury, se stalo oficiální součástí největší architektonické akce na světě, festivalu, který se koná na všech kontinentech vyjma Antarktidy a letos podruhé i v Brně!

13. a 14.4.2019 pro Vás povedeme workshopy zcela zdarma, abychom do světa architektury umožnili vstup všem zájemcům. Na workshopy bude potřeba se registrovat na stránce akce (viz níže), registrace bude spuštěna 8.4.2019 od 11:00 h v TIC Panenská, Brno a dále online stránce akce od 12:00 h https://www.gotobrno.cz/festival/open-house-brno-2019/

Více na stránce "program měsíce" zde a dále na stránkách akce https://www.gotobrno.cz/festival/open-house-brno-2019/

TĚŠÍME SE NAVIDĚNOU!

Architekt Krychlička nově od dubna 2019 také jako otevřené lekce!

Počínaje dnem 14.3.2019 jsme z praktických důvodů rozdělili stránku "aktuality", na které jsme umísťovali také program na aktuální měsíc, na dvě samostatné podstránky. Program nyní najdete na samostatné podstránce Lidského Mraveniště s názvem "program měsíce". Na stránce aktualit, která je také rozesílána na základě přihlášení se k odběru novinek přes webový formulář Lidského Mraveniště, bude zároveň zveřejňován odkaz na přidání nového měsíčního programu neškoly na stránku "program měsíce".

14.3.2019

Činnost Lidského Mraveniště, neškoly architektury se sídlem v Brně, podpořila NADACE ČESKÉ ARCHITEKTURY! Je nám velkou ctí, díky!

od 18.2. do 22.2.2019 - 15 % na lekci:

AKCE 1415 / 14 hodin - 15 procent /

Daruj sobě 

Daruj své lásce

Daruj světu

 

Daruj vstup do světa architektury, daruj vzdělání

 

 

Zamilované dárkové certifikáty na všechny lekce jsou připraveny!

/na nedatované lekce platí certifikáty 6 měsíců /

 

V rámci pravidelné nabídky lekcí pro školy "Jan Amos" přibude od 22.2.2019 NOVINKA:

Kontakty

Lidské Mraveniště, Zelný trh 12, 602 00 Brno

Telefon

+420 604 965 856 - 8:00 až 16:00 h pracovní dny

E-mail

info@lidskemraveniste.cz rezervace@lidskemraveniste.cz

Facebook

@LidskeMraveniste